NAUCZYCIELE

BOGNA  ĆWIKLIŃSKA

Dyrektor Ogniska Muzycznego

 

JOLANTA  MELCER

Zastępca Dyrektora Ogniska MuzycznegoUkończyła wyższe studia filologiczno-pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Kształcenie muzyczne zaczynała w nieistniejącej już Państwowej Szkole Muzycznej nr 1 w Gdańsku w klasie fortepianu. W 1998 roku rozpoczęła pracę w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym. W ciągu 14 lat pracy cały kurs ukończyło u niej 23 uczniów, a 12 pomyślnie  zdało egzaminy do gdyńskiej i sopockiej Szkoły Muzycznej. W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym jest nauczycielem fortepianu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu. Jej uczniowie odnoszą liczne sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka - czteroletnia Ania zajęła III miejsce w najmłodszej grupie wiekowej, dwóch uczniów zajęło II miejsce, sześcioro III miejsce, a 19 uczniów otrzymało wyróżnienia.

ALEKSANDRA  MOŃKO-ALLEN

 

  Ola Mońko (Aleksandra Mońko-Allen) – pianistka i kompozytorka czerpiąca inspirację z twórczości takich muzyków jak Krzysztof Komeda,Bobby Timmons, McCoy Tyner, Horace Silver, Lee Morgan, John Coltrane czy Art Blakey. Wyższe wyksztalcenie zdobyła w Akademii Muzyki Rozrywkowej im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku przy boku muzyków takich jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews. Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu dr Marvy Cooper.  Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory.
    Zdobyła dwukrotnie pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku za utwory I will not fall in love with you i Ocean. W Waszyngtonie współpracowała z muzykami takimi jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams. Zagrała w Tribute to Charlotte Holloman w University of the District of Columbia w USA.
   Po trzynastu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski. Płyta Wherever You are – Gdziekolwiek jesteś Ty – to historia o kimś, kto chce się podzielić z innymi swoją miłością do muzyki, która manifestuje się poprzez dźwięki fortepianu.

BEATA  KRZEMIEŃNaukę gry na fortepianie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Gdyni, a rozwój kontynuowała w gdyńskiej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale Rytmiki. Fortepian kończyła pod okiem Julity Książkowskiej. W roku 2010 ukończyła licencjat z Dyrygentury Chóralnej oraz w roku 2012 otrzymała tytuł magistra na kierunku Edukacja Muzyczna i Multimedia w Gdańskiej Akademii Muzycznej . W 2010 roku podjęła pracę w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym. Do największych pedagogicznych osiągnięć zalicza sukcesy swoich uczniów - dwa razy I miejsce oraz liczne wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka.
Jest autorką ogniskowych podręczników do Teorii Muzyki.

 

MAŁGORZATA  BURY


Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec Macieja Sobczaka. Aktualnie współpracuje z Gdyńską Orkiestrą Kameralną Sinfonia Nordica, w której pełni funkcję koordynatora projektów. Uczy muzyki w Sopockich Szkołach Autonomicznych. W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni pracuje od września 2011 roku jako nauczyciel gry na skrzypcach.


EWA  TOMASZEWSKA

     Doświadczony Pedagog z 34 -letnim stażem pracy. Nauczyciel fortepianu oraz rytmiki. Ukończyła IV Wydział Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki w Gdańsku. 
 Ukończone liczne kursy i warsztaty doskonalenia zawodowego w zakresie nauczania muzyki i rytmiki , oraz nauki gry na fortepianie m.in.:
- Kurs „Akompaniamentu fortepianowego do piosenek” i „Muzykoterapii”;
- Warsztaty metodą „Dyscyplina bez nakazów”:
- Terapia muzyką klasyczną i ruchem;
- Zaczarowane triki na psotne smyki;
- Musicale na różne uroczystości;
- Sprytne zabawy wychowujące;
- Rytuały dyscyplinujące muzyką świata;
- Fitness terapeutyczny dla dzieci cz,1 i 2;
-Dyscyplinowanie grupy i klasy;
-Terapia muzyką ludową i ruchem

MARTA  SZEFKE

Marta Szefke – wokalistka bluesowa i jazzowa, absolwentka kierunków Jazz i muzyka estradowa o specjalności Wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Edukacja Muzyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności Edukacja muzyczna, muzyka estradowa i dyrygentura na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła także I stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu. W dziedzinie muzyki spełnia się jako nauczyciel oraz aktywny wykonawca. Wraz z zespołem Tortilla występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych, m.in. Komeda Jazz Festiwal, Toruń Blues Meeting, Galicja Blues Festival, World ART Underground oraz w prestiżowych klubach muzycznych w całym kraju. Ma na swoim koncie wspólne koncerty z legendami polskiej sceny jazzowej - Wojciechem Karolakiem i Markiem Stryszowskim. Od kilku lat z wielkim entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami, ucząc śpiewu i emisji głosu (także w mowie) oraz gry na pianinie i zasad muzyki.

ILONA  KUPCZYK

     

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. w Wejherowie. Później kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku, a następnie ukończyła kierunek muzykoterapii w Warszawie.
    Pracowała w Szkole Muzycznej w Gdyni oraz w Ośrodkach kultury. Prowadziła zajęcia muzyczne z maluchami 1-3 lat „Mama i Ja” oraz choreoterapie dla dorosłych „Tańce w Kręgu”. 

   Od wielu lat występuje i śpiewa w chórze, aktualnie w Gdyńskim Chórze Kameralnym. 
 

   W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni pracuje jako nauczyciel fortepianu, keyboardu, teorii muzyki oraz śpiewu.

 

 

JUSTYNA  MACHNIKOWSKA


Kształcenie muzyczne rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. w Starogardzie Gdańskim w klasie klarnetu Tadeusza Negowskiego, następnie kontynuowała rozwój w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku w klasie Jacka Piastowskiego. W roku 2006 rozpoczęła studia na gdańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Dyrygentura Chóralna, który ukończyła uzyskując tytuł magistra. Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Odbyła liczne praktyki w szkołach muzycznych i podstawowych. W latach 2007 – 2010 była członkinią Capelli Gedanensis. Aktualnie śpiewa w Polskim Chórze Kameralnym Schola Cantorum Gedenensis, z którym występuje w całej Polsce. W pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym pracuje od roku 2011 jako nauczyciel metodyki śpiewu solowego, pianina, keyboardu, klarnetu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu. 


 
KATARZYNA  ROGOLIŃSKA


Nauczycielka muzyki i dyrygentka w Zespole Szkół nr 13 w Gdyni od 1993 roku. W roku 1994 ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Rytmiki i Wychowania Muzycznego oraz roczny kurs Sztuki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku. Przez cztery lata współpracowała z Sopockim Ogniskiem Muzycznym w zakresie nauki gry na fortepianie. Uczestniczka licznych warsztatów wokalno– instrumentalno-tanecznych. Inicjatorka wielu projektów muzycznych. Miłośniczka Tanga argentyńskiego. Przez trzy lata brała udział w ogólnopolskim projekcie chóralnym Śpiewająca Polska, a jej chór otrzymał Srebrny i Brązowy Dyplom. Otrzymała liczne nagrody wokalne w Międzyszkolnych Konkursach Piosenki, np. w You can sing, Pop-Cis, Piosenka Morska, Piosenka Patriotyczna. Z Pierwszym Prywatnym Ogniskiem Muzycznym w Gdyni współpracuje od siedmiu lat ucząc fortepianu, keyboardu, fletu prostego sopranowego, teorii muzyki i kształcenia słuchu. Na przełomie ostatnich lat jej uczniowie z klasy fortepianu otrzymali dwie pierwsze nagrody, dwie trzecie nagrody oraz dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka. Wielu z nich dostało się do Szkół Muzycznych.


ANNA  KONDEK

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej oraz Rytmiki, specjalność: Dyrygentura Chóralna. W roku 2013 ukończyła studia magisterskie II stopnia otrzymując dyplom magistra z wyróżnieniem. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym poprzez odbywanie licznych praktyk w szkołach muzycznych, podstawowych, udział w licznych kursach, warsztatach dyrygenckich, śpiewanie w wielu chórach, zespołach kameralnych (m.in. „Gaudium per Canto”, „Kolektyw Wokalny”, „Chór Mieszczan Gdańskich”) również jako solistka.  W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym pracuje jako nauczyciel śpiewu, pianina, keyboardu, fletu poprzecznego, zespołów wokalnych oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu. 

 

ANNA  SWĘDRZYŃSKA

Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie, najpierw w klasie fortepianu, następnie organów. To, co miało być tylko przygodą, szybko przerodziło się w życiową pasję, którą pogłębiała podczas studiów w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki . Uczelnię ukończyła w 2007 roku uzyskując tytuł magistra sztuki. Od kilku lat pracuje z dziećmi i młodzieżą próbując zarazić ich swoją miłością do muzyki oraz szeroko rozumianej kultury i sztuki. Od 10 lat aktywna chórzystka Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.  Z Pierwszym Prywatnym Ogniskiem Muzycznym w Gdyni współpracuje jako nauczyciel fortepianu, keyboardu, wokalu, teorii muzyki i kształcenia słuchu.


 
JOANNA  CHĘCIŃSKA

 

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z fakultetem z wokalu jazzowego u Pani Krystyny Stańko. Licencjat w klasie fletu poprzecznego uzyskała w 2007 na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Pierwsze kroki zawodowe stawiała jako nauczyciel rytmiki. W 2009 roku z kwartetem jazzowo - gospelowym otrzymała wyróżnienie na festiwalu FAMA w Sopocie. Podczas zdobywania tytułu nauczyciela kontraktowego, kierowany przez nią chór zdobył II miejsce w konkursie „Orlęta Pieśni Polskiej”.  W 2013 roku rozpoczęła pracę w Sopockiej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki jako nauczyciel kształcenia słuchu. Pod jej kierunkiem, jej podopieczni zajęli II i III miejsce na XIII konkursie czytania nut a vista w Gdyni. Poza pracą pasjonuje ją muzyka świata. W 2012 roku rozpoczęła studia podyplomowe z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. W maju bieżącego roku poprowadziła warsztaty wokalne białego śpiewu muzyki etnicznej.  Z Pierwszym Prywatnym Ogniskiem Muzycznym w Gdyni współpracuje jako nauczyciel  wokalu,fortepianu, keyboardu,  teorii muzyki i kształcenia słuchu.

EWA  TULIŃSKA


Ukończyła Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku na kierunku Edukacja Muzyczna oraz Szkołę Mużyczną II Stopnia również w Słupsku. Grała w Big Bandzie PAP. Śpiewała również w chórach m.in. Chórze Uniwersytetu Gdańskiego. Uczyła muzyki i rytmiki w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum gdzie prowadziła też chóry szkolne oraz przygotowywała solistów do konkursów. Współpracuje z Pierwszym Prywatnym Ogniskiem Muzycznym jako nauczyciel fortepianu i keyboardu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu.


MAŁGORZATA PORTEE

    Muzyczną edukację rozpoczęła w klasie fortepianu w Szkole Muzycznej I st. w Gdyni. Następnie rozwijała umiejętności muzyczne  w klasie fletu poprzecznego mgr D.Kaczmarczyk i kontynuowała w Społecznej Szkole Muz. II st. W 2009 roku ukończyła Akademie Muzyczną w Gdańsku na wydziale Instrumentalistyka w klasie fletu prof K.Langmana. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich dla flecistów. Doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą nabierała w Prywatnej Szkole Muzycznej w Redzie i w Ognisku Muzycznym w Gdyni. Od kilku lat naucza dzieci na flecie poprzecznym z pozytywnym rezultatem już od 5 roku życia. Prowadzi zespoł wokalno instrumentalny gdzie tworzy muzykę i aranżacje utworów. 

            "Śpiew, gra na instrumencie, nauczanie; to moja pasja,a muzyka... jest częścią mojego życia"

 

KINGA  DAKUS

 Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Następnie kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej w Poznaniu, na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. W 2012 r. otrzymała tytuł licencjata w specjalności edukacja muzyczna z językiem angielskim. A w roku 2014 tytuł magistra w zakresie specjalności edukacja muzyczna. Ukończyła również prywatną szkołę teatralną w Poznaniu oraz uczestniczyła w kilku warsztatach prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego w Poznaniu. Zagrała rolę w spektaklu  B. Schaeffera  pt. ,,Próby”.  Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym, poprzez czynny udział w Międzynarodowych konferencjach i warsztatach dotyczących edukacji muzycznej.  Z dziećmi pracowała już jako studentka w czasie praktyk. W jej dyplomie również uczestniczyły dzieci śpiewając muzykę barokową, klasyczną oraz współczesną . Interesują ją wszelkie formy  muzykoterapii.  W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym pracuje jako nauczyciel gry na pianinie i keyboardzie oraz teorii muzyki. Prowadzi również zajęcia fakultatywne "ŚPIEWAJĄCY ANGIELSKI" i "MUZYCZNY AEROBIK"

 

 JOANNA  GALUBIŃSKA 

 

Umiejętności muzyczne rozwijała w Państwowej Szkole Muzycznej I st.w Gdyni w klasie gitary klasycznej i w Społecznej Szkole Muzycznej II st. w Gdyni (gitara klasyczna). W latach 2001-2006 studiowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziale I, Kompozycji i Teorii Muzyki, specjalność Teoria Muzyki. Po ukończeniu studiów pierwszą pracę rozpoczęła w Prywatnej Szkole Muzycznej w Pruszczu Gdańskim i Tczewie jako nauczyciel gitary klasycznej i teorii.
Pracowała również w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Słupsku i Gdyni jako nauczyciel teorii.
W czasie trwania pracy podwyższała swoje kwalifikacje na licznych kursach nauczycielskich. W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni pracuje od wrzesnia 2013 jako nauczyciel gry na gitarze klasycznej i teorii.

KAJA  GRABOWSKAJako nauczyciel gry na gitarze pracuję od kilku lat, w nauce gry na instrumencie fascynuje mnie to,
że muzyka zaczyna się w głowie, a ręce to tylko narzędzia. W myśl tej zasady zwracam uwagę na rozwijanie muzykalności moich uczniów, a nie tylko samej techniki gry. Jestem studentką pedagogiki instrumentalnej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako muzyk i gitarzysta wciąż podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach (np. kurs mistrzowski dla gitarzystów prowadzony przez Stelę Mieteva-Dinkovą), koncertach (min. gościnnie jako solistka przy orkiestrze Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu na Koncercie Karnawałowym 2011) i konkursach gitarowych zarówno solo jak
i zespołowo, m. in. na VII i VIII Spotkaniach Metodycznych Gitarzystów w Gdańsku. Studiuję również turystykę i rekreacje na Gdańskim AWFie, a w wolnym czasie jeżdżę konno i pochłaniam niezliczoną ilość książek.

 

PAWEŁ  KASPRZEWSKI

Nic nie dało mi tyle sadysfakcji i radości co instrument - akurat w moim przypadku była to gitara.
Od zawsze fascynowały mnie możliwości i funkcje jakie może pełnić w zespole, lub solowo.
Z tego powodu, na ścieżce muzycznej edukacji klasycznej zawsze towarzyszyła mi równolegle gitara elektryczna, akustyczna i najciekawsza ze wszystkich - ukulele : ).
Nauką gry na instrumencie zajmuję się od kilku lat. Jestem aktywnie działającym gitarzystą, uczestniczę w wielu projektach różnych stylistycznie,
co daje mi jasny punkt widzenia na to jakie umiejętności są potrzebne do stawienia czoła różnego rodzaju wyzwaniom.
Te właśnie wyzwania stawiam uczniom, wspólnie z nimi je rozwiązując. Występowałem w wielu miastach Polski i za granicą.
Uczestniczę w konkursach ( I miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Koszalinie ), festiwalach ( festiwal gitarowy w Trzęsaczu, Jedlinie Zdroju, Zakopanem '' Hejfest'' ), występowałem przed takimi artystami jak Kayah, Bracia Cugowscy, De Mono.
Studiuję również Ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie zajmuję się muzyką głównie od strony kompozytorskiej.

KRZYSZTOF  SZABOWSKI 

Trzykrotny stypendysta Prezydenta miasta Gdyni. Laureat ponad trzydziestu konkursów gitarowych o randze ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Pobierał lekcje u wielu znamienitych pedagogów, profesorów z Polski, jak i z zagranicy (m.in. u prof. Heiki Mätlik z Estonii). Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gdyni. Swoją edukację kontynuuje w Szkole muzycznej II st. W Gdańsku – Wrzeszczu. Obecnie jest wychowankiem prof. Emilii Majewskiej (Akademia Muzyczna w Gdańsku). Aktywie uczestniczy w wielu projektach muzycznych. Gra na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej.

KATARZYNA  ZALEWSKA

Katarzyna Zalewska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.  W roku 2013 ukończyła kierunek Dyrygentury Chóralnej jednocześnie kontynuując drugi kierunek jakim jest Rytmika. Przygodę z muzyką rozpoczęła mając 7 lat w Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie o profilu instrumentalnym (fortepian). Swoją pasję kontynuowała później w rozmaitych ośrodkach, gdzie brała udział w musicalach jako pianistka, tancerka i wokalistka, aby w ostateczności zdobyć również wykształcenie pedagogiczne w Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku - Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej z Pedagogiką Wczesnoszkolną i Przedszkolną. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku na dwóch kierunkach: Dyrygentura Chóralna oraz Rytmika, gdzie poznała tajniki podstaw baletu, tańca współczesnego, dawnego i innych technik tanecznych, a także pracy z chórem. Podczas studiów występowała na scenie Trójmiejskiej jak i Olsztyńskiej. Kasia jest pasjonatką muzyki. Z ogromnym entuzjazmem zaraża nią swoich uczniów.

 


 

   źródło: "Monografia Pierwszego Prywatnego Ogniska Muzycznego w Gdyni w latach 1996-2012" ;
Praca Magisterska Beaty Krzemień