fbpx

O Nas

Ognisko Muzyczne w Gdyni istnieje od 1996 roku.

Działamy jako niepubliczna placówka oświatowa wpisana do ewidencji Szkół niepublicznych prowadzonej i kontrolowanej przez Prezydenta Miasta Gdyni oraz Kuratorium Oświaty.

Lekcje instrumentu i śpiewu solowego prowadzone są  indywidualnie przez wykwalifikowaną i starannie dobraną Kadrę Pedagogiczną. 

Na naukę gry na instrumentach i lekcje śpiewu zapraszamy dzieci od 5 roku życia, młodzież oraz osoby dorosłe. Uczymy zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Na życzenie pracujemy nad utworami, które wskaże uczeń. Przygotowujemy uczniów do koncertów, konkursów, przesłuchań oraz egzaminów wstępnych do szkół muzycznych.

Możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie nowoczesnego prowadzenia zajęć opartego na systemie edukacyjnym szkół muzycznych, uwzględniając jednocześnie indywidualne życzenia i uzdolnienia uczniów. Prowadzimy zajęcia na wysokim poziomie i w przyjaznej dla Dziecka atmosferze. Nasi Uczniowie od lat zdobywają pierwsze lokaty w ogólnopolskich konkursach muzycznych oraz z powodzeniem dostają się do szkół muzycznych I i II stopnia.

Violinist performing with music sheet
Pianist playing music on grand piano

Na lekcji znajduje się tylko jeden uczeń dzięki czemu uzyskujemy najlepsze wyniki nauczania.

Nasze doświadczenie przekonało nas, że taka forma pracy jest najkorzystniejsza dla naszych słuchaczy.
 Zajęcia z teorii muzyki prowadzone są w małych grupach i obejmują:
zasady muzyki, kształcenie słuchu, elementy historii muzyki oraz harmonii.

Zapisy odbywają się we wrześniu każdego roku jak również w ciągu całego roku szkolnego.

Organizacja roku szkolnego według kalendarza zajęć w szkolnictwie publicznym,  zgodnie z  corocznymi zarządzeniami ministerialnymi o terminach ferii i dniach wolnych od pracy.

Chcesz się więcej dowiedzieć

Napisz do nas