fbpx

Nauczyciele

_R1A0939 copy
ANNA SWĘDRZYŃSKA
Dyrektor Ogniska Muzycznego

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Kompozycji i Teorii  Muzyki – specjalność teoria muzyki. Ukończyła też podyplomowe studia Zarządzanie Oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. 

Z Pierwszym Prywatnym Ogniskiem Muzycznym związana od 2013 roku przez wiele lat będąc nauczycielem fortepianu, keyboardu oraz teorii muzyki. 

Przez całe życie zawodowe związana z muzyką i wierna zasadzie, że powinna być ona przede wszystkim przyjemnością.

Prywatnie – mama, żona, chórzystka i motocyklistka. Z zamiłowania stolarz – tapicer.

Obraz1
JOLANTA MELCER
Wicedyrektor Ogniska Muzycznego

Ukończyła wyższe studia filologiczno-pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Kształcenie muzyczne zaczynała w nieistniejącej już Państwowej Szkole Muzycznej nr 1 w Gdańsku w klasie fortepianu. W 1998 roku rozpoczęła pracę w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym, gdzie jest nauczycielem fortepianu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu.

Jej uczniowie odnosili liczne sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka. W latach 2001 – 2010 czteroletnia Ania zajęła III miejsce w najmłodszej grupie wiekowej, dwóch uczniów zajęło II miejsce, sześciu – III miejsce a dziewiętnastu uczniów otrzymało wyróżnienia. 

W ciągu 25 lat pracy naukę podjęło wielu uczniów. Cały kurs, także i średni, ukończyło 32 uczniów. Większość z nich z najwyższą notą. Kilkunastu z nich pomyślnie realizowało lub nadal kontynuuje naukę w gdyńskiej i sopockiej Szkole Muzycznej. 

 

Magdalena Maggie Lachowicz
MAGDALENA LACHOWICZ KANIECKA
Wicedyrektor Ogniska Muzycznego

Magdalena Lachowicz-Kaniecka – pianistka, kompozytorka i aranżerka.

Uzyskała dyplom Szkoły Muzycznej drugiego stopnia w Gdansku – Wrzeszczu w specjalizacji muzyk – intrumentalista oraz jest absolwentką wydziału Wychowania Muzycznego, Rytmiki i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występuje zarówno jako solistka oraz jak i muzyk w różnych składach kameralnych (Trio Amabile, Amber Duo). Współzalożycielka i muzyk grupy Vibrasoniq. Wieloletnia nauczycielka gry na fortepianie i keyboardzie, prowadzi również zajęcia teorii muzyki, umuzykalnienia i rytmiki. Współpracowała, między innymi ze Szkołą  Muzyczną Yamaha. Wielu spośród jej uczniów zdobywało nagrody i wyróżnienia na prestiżowym konkursie Młodego Muzyka oraz kontynuowali naukę na wyższych uczelniach muzycznych.

Zajmuje się również realizacją nagrań i produkcją muzyczną.

Ewa Tomaszewska

Doświadczony Pedagog z 34 -letnim stażem pracy. Nauczyciel fortepianu oraz rytmiki.

Ukończyła IV Wydział Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Ukończone liczne kursy i warsztaty doskonalenia zawodowego w zakresie nauczania muzyki i rytmiki , oraz nauki gry na fortepianie m.in.:

– Kurs „Akompaniamentu fortepianowego do piosenek” i „Muzykoterapii”;

– Warsztaty metodą „Dyscyplina bez nakazów”:

– Terapia muzyką klasyczną i ruchem;

– Zaczarowane triki na psotne smyki;

– Musicale na różne uroczystości;

– Sprytne zabawy wychowujące;

– Rytuały dyscyplinujące muzyką świata;

– Fitness terapeutyczny dla dzieci cz,1 i 2;

-Dyscyplinowanie grupy i klasy;

-Terapia muzyką ludową i ruchem

20231007_140010
KATARZYNA  ROGOLIŃSKA

Od 1993 roku Nauczycielka muzyki i Dyrygentka w Zespole Szkolno –
Przedszkolnym nr 4 w Gdyni (wcześniej zwanym ZS nr 13 w Gdyni). Ukończyła
Akademię Muzyczną w Gdańsku na wydziale „ Dyrygentury Chóralnej, Rytmiki i
Wychowania Muzycznego” w 1994 roku oraz roczny kurs „Sztuki” w Ośrodku
Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku.

Podczas studiów muzycznych
współpracowała z Sopockim Ogniskiem Muzycznym ucząc: fortepianu i teorii
muzyki. Uczestniczka licznych warsztatów wokalno – instrumentalno –
tanecznych. Inicjatorka wielu projektów muzycznych. Autorka „Hymnu szkoły”,
w której pracuje. Przez trzy lata brała udział w ogólnopolskim projekcie
chóralnym „Śpiewająca Polska”( jej Chór otrzymał „Srebrny” i „ Brązowy”
Dyplom). Liczne nagrody wokalne w Międzyszkolnych Konkursach Piosenki dla
solistów i zespołów („You can sing” , „Pop-Cis”, Piosenka: „Morska”,
„Patriotyczna”, „Europejska” itd.). W 2004 roku została „Nauczycielem
Dyplomowanym”. Z Ogniskiem Muzycznym w Gdyni (wcześniej zwanym
Pierwszym Prywatnym Ogniskiem Muzycznym w Gdyni) współpracuje od
kilkunastu lat, ucząc: fortepianu, śpiewu solowego, zasad muzyki i kształcenia
słuchu (zajęcia fakultatywne – zespół wokalny). Jej uczniowie w klasie
fortepianu trzykrotnie otrzymali Pierwszą Nagrodę (Złotą Statuetkę), dwie
trzecie nagrody oraz wyróżnienie w „Ogólnopolskim Konkursie Młodego
Muzyka” (reprezentując nasze Ognisko Muzyczne w Gdyni). W 2020 roku
p. Katarzyna Rogolińska została odznaczona „Medalem Komisji Edukacji
Narodowej” za szczególne osiągnięcia artystyczne, wychowawcze,
pedagogiczne.

profilowe
tankDrum
BEATA  KRZEMIEŃ

Nauczycielka gry na pianinie oraz kalimbie. Autorka ogniskowych podręczników do Teorii Muzyki oraz podręcznika „Pierwsze kroki” opracowanego na pierwszy rok nauki gry na pianinie. 

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Gdyni. Rozwój kontynuowała w gdyńskiej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale Rytmiki. Fortepian kończyła pod okiem Julity Książkowskiej. W roku 2010 ukończyła licencjat z Dyrygentury Chóralnej oraz w roku 2012 otrzymała tytuł magistra na kierunku Edukacja Muzyczna i Multimedia w Gdańskiej Akademii Muzycznej . W 2010 roku podjęła pracę w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni.
 
ILONA KUPCZYK

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. w Wejherowie. Później kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku, a następnie ukończyła kierunek muzykoterapii w Warszawie.

   

Pracowała w Szkole Muzycznej w Gdyni oraz w Ośrodkach kultury. Prowadziła zajęcia muzyczne z maluchami 1-3 lat „Mama i Ja” oraz choreoterapie dla dorosłych „Tańce w Kręgu”. 

   Od wielu lat występuje i śpiewa w chórze, aktualnie w Gdyńskim Chórze Kameralnym. 

  W Ognisku Muzycznym w Gdyni pracuje jako nauczyciel fortepianu, keyboardu, teorii muzyki oraz śpiewu.

 

MARZENA SIKAŁA

Skrzypaczka (solistka, kameralistka i muzyk zespołowy), pedagog, z zamiłowania arteterapeutka i chórzystka.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej oraz studia podyplomowe o profilu Arteterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem. Pierwsze doświadczenie nauczania gry na skrzypcach zdobyła w czasie studiów w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Równocześnie grała w orkiestrach Opery i Filharmonii Bałtyckiej, następnie w Teatrze Instrumentalnym jako muzyk-aktor (Lokator, Wejście Gladiatorów) oraz występowała w sztukach i recitalach muzycznych w Teatrze Miejskim w Gdyni (Zwierzenia Koniecznego, O Beri Beri, 10 obrazów Naturalnej Wielkości, Niespodziewany Koniec Lata), w Teatrze Kameralnym w Sopocie (Garbaty Anioł), Teatrze Wybrzeże (Fado). Indywidualna działalność instrumentalna przyniosła doświadczenie grania w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, Vibrasoniq, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami (np. Chutir, ULTRAmaryna, Dominik J. Sebastian, JZTZ, 4 Strings Project). Brała udział w koncertach oraz festiwalach w Polsce i Europie (np. Przystanek Woodstock, Ethnosfera, Dźwięki Północy, Festiwal Mniejszości Narodowych, Kultury Ukraińskiej), w festiwalach aktorskich, nagraniach płytowych w kwartecie smyczkowym (m.in. dla L. Możdżera, K. Durys, B. Bartelik, R. Szałka), musicalach (Okruchy życia, Chłopcy z Placu Broni). 

Od lat prowadzi muzyczną działalność edukacyjną – nauka gry na skrzypcach i fortepianie, rytmika w przedszkolach, występuje w cyklach programów audycji muzycznych (współpraca z Musica Viva i Art2You) oraz organizuje zajęcia arteterapeutyczne – warsztaty, hospicjum.

https://www.youtube.com/marzenasikala

DSC_6483
MARTA SZEFKE

Wokalistka bluesowa i jazzowa, kompozytorka,
autorka tekstów, trener wokalu i emisji głosu. 

Marta Szefke – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trener wokalu i emisji głosu. 

Absolwentka kierunków Jazz i muzyka estradowa o specjalności Wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Edukacja Muzyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła także I stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu.

Aktywny muzyk z doświadczeniem scenicznym oraz studyjnym. Przez kilka lat była wokalistką toruńskiego zespołu bluesowego Tortilla, z którym występowała na scenach klubowych oraz festiwalach bluesowych i jazzowych. Ma na swoim koncie wspólne występy z legendami polskiej sceny jazzowej – Markiem Stryszowskim oraz Wojtkiem Karolakiem, koncertu z którym została wydana płyta DVD live. Od kilku lat tworzy projekty muzyczne pod własnym nazwiskiem. Założycielka i frontmanka trójmiejskiego zespołu Marta Szefke Groove Band, z którym wykonuje własne kompozycje inspirowane stylami blues, rhythm’n’blues, soul, jazz, funk. Zespół jest finalistą prestiżowego konkursu Polish Blues Challenge podczas Suwałki Blues Festiwal 2016, jest także laureatem Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu. Formacja wydała debiutancką płytę EP Złapać ostrość dostępną w najważniejszych serwisach streamigowych. Album otrzymał patronat medialny JazzPRESS, RadioJAZZ.FM, a także honorowy patronat prezydenta Miasta Gdyni. Fragmenty płyty były prezentowane na antenie wielu stacji radiowych m.in. Radio 357, Trójki, Radio Kultura, Radio Białystok, Radio Lublin, Radio Kielce, Polskie Radio 1030 Chicago, Radio Afera, Radio Wnet, Radio RDC. Klip do pierwszego singla zespołu, Dokąd, emitowany jest w stacji Jazz TV, pojawił się także na stacji Canal+.

Od 10 lat uczy prawidłowej emisji głosu oraz śpiewu. Ukończyła kurs Stowarzyszenia Wokalistów MIX – Pedagogika wokalna XX wieku. Uczy zgodnie z najnowszą, holistyczną wiedzą na temat głosu, korzystając z nowoczesnych technik wokalnych (flow, mix). Wiedzę i umiejętności nabywała pod kierunkiem najlepszych trenerów i szkoleniowców w Polsce – na warsztatach, szkoleniach czy indywidualnych lekcjach – m.in. Pauliny Kujawskiej, Dominiki Płonki, Piotra Markowskiego, Magdy Sekuły; na międzynarodowych seminariach i konferencjach od światowych autorytetów – m.in. dr Huberta Noé, Rocio Guitard, Kim Chandler, Deana Kaelina, Ingo Titze, Janice Chapman, a także na szkoleniach logopedycznych i webinarach z dziedzin poświęcony ch pracy ciała.

W Ognisku Muzycznym prowadzi zajęcia z emisji głosu, śpiewu solowego, fortepianu, teorii muzyki oraz prowadzi zespół  wokalno-instrumentalny, dla którego aranżuje utwory muzyki rozrywkowej.

https://www.youtube.com/watch?v=_fUJvOT54X0

https://www.youtube.com/watch?v=I7iguFT2VqY

KATARZYNA DOLIWA-DOBROWOLSKA
KATARZYNA DOLIWA-DOBROWOLSKA

Katarzyna Doliwa-Dobrowolska -skrzypaczka.
Jest absolwentką Szkoły Muzycznej w Gdyni, oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej – specjalność : skrzypce.
Od 15 lat pełni funkcję Kierownika Sekcji Smyczkowej, Gitary i Hardy w Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni, a jej uczniowie osiągają liczne sukcesy na konkursach i kontynuują naukę na wyższych uczelniach  muzycznych.

Ewa Tulińska

Ukończyła Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku na kierunku Edukacja Muzyczna oraz Szkołę Mużyczną II Stopnia również w Słupsku.

Grała w Big Bandzie PAP. Śpiewała również w chórach m.in. Chórze Uniwersytetu Gdańskiego. Uczyła muzyki i rytmiki w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum gdzie prowadziła też chóry szkolne oraz przygotowywała solistów do konkursów. Współpracuje z  Ogniskiem Muzycznym jako nauczyciel fortepianu i keyboardu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu.

EMILIA KUREK-BAŁANDYNOWICZ

Nauczyciel fortepianu, kierownik Sekcji Fortepianu, Klawesynu i Organów w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni

MAREK SIKORA

Marek Sikora – nauczyciel puzonu, pełni funkcję Kierownika Sekcji Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji w Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni.

Katarzyna Białogrodzka

Absolwentka Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku na kierunku wychowanie muzyczne. Wprowadzała przedszkolaki w świat rytmiki przez 10 lat, uczniów szkół podstawowych w świat muzyki i … informatyki przez 20 lat a także kształciła młodych gitarzystów. Z zamiłowania chórzystka i fotografka.

agnieszka wesołowska

Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na fortepianie w rodzinnym mieście – Gliwicach.

Po ukończeniu PSM I i II st. w klasie fortepianu, rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klawesynu prof. Marty Czarny-Kaczmarskiej.

W 2003 roku ukończyła studia na wydziale instrumentalnym oraz Dwuletnie Międzywydziałowe Studium Muzykoterapii.

Kontynuowała studia w zakresie wykonawstwa historycznego w Królewskim Konserwatorium w Hadze pod kierunkiem Jacques’a Ogg’a.

Jest członkiem i współzałożycielką orkiestry barokowej Nova Silesia, z którą koncertowała w Polsce, Czechach i Holandii. Współpracowała również z zespołami InVento, Genteel Companions, Pandolfis Consort Wien, Goldberg Ensemble, Canto Fiorito. Grała pod kierunkiem między innymi takich muzyków jak : Rodrigo Calveyra, Alfredo Bernardini, Ryo Terakado, Charles Toet, Mike Fentross, Andrzej Mikołaj Szadejko.

Od 2014 roku prowadzi klasę klawesynu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni.

Jest prezesem Stowarzyszenia Musica Aeterna, które powstało z jej inicjatywy. Stowarzyszenie organizuje między innymi Festiwal Piastów Śląskich w Brzegu.

Danuta Szarek



skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Wilnie (1986-
1991 r.), w której uzyskała kwalifikacje artysty orkiestrowego oraz pedagoga.
Jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem, od 2004 r. pracuje w Szkole
Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego  w Gdyni.
Jej uczniowie biorą czynny dział w koncertach szkolnych, środowiskowych,
przesłuchaniach  CEA oraz konkursach skrzypcowych. Wielu z nich kontynuuje
naukę gry na skrzypcach w szkołach średnich oraz akademiach muzycznych.
Danuta Szarek oferuje profesjonalne, pełne pasji nauczanie gry na skrzypcach.
Cierpliwość zarówno nauczyciela, jak i ucznia oraz dobra współpraca to jej klucz do
sukcesu.