fbpx

Nauczyciele

BOGNA  ĆWIKLIŃSKA
Dyrektor Ogniska Muzycznego
Obraz1
JOLANTA MELCER
Wicedyrektor Ogniska Muzycznego

Ukończyła wyższe studia filologiczno-pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Kształcenie muzyczne zaczynała w nieistniejącej już Państwowej Szkole Muzycznej nr 1 w Gdańsku w klasie fortepianu. W 1998 roku rozpoczęła pracę w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym. W ciągu 14 lat pracy cały kurs ukończyło u niej 23 uczniów, a 12 pomyślnie  zdało egzaminy do gdyńskiej i sopockiej Szkoły Muzycznej. W Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym jest nauczycielem fortepianu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu. Jej uczniowie odnoszą liczne sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka – czteroletnia Ania zajęła III miejsce w najmłodszej grupie wiekowej, dwóch uczniów zajęło II miejsce, sześcioro III miejsce, a 19 uczniów otrzymało wyróżnienia.

MAGDALENA LACHOWICZ KANIECKA
Wicedyrektor Ogniska Muzycznego

Magdalena Lachowicz-Kaniecka – pianistka, kompozytorka i aranżerka.

Uzyskała dyplom Szkoły Muzycznej drugiego stopnia w Gdansku – Wrzeszczu w specjalizacji muzyk – intrumentalista oraz jest absolwentką wydziału Wychowania Muzycznego, Rytmiki i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występuje zarówno jako solistka oraz jak i muzyk w różnych składach kameralnych (Trio Amabile, Amber Duo). Współzalożycielka i muzyk grupy Vibrasoniq. Wieloletnia nauczycielka gry na fortepianie i keyboardzie, prowadzi również zajęcia teorii muzyki, umuzykalnienia i rytmiki. Współpracowała, między innymi ze Szkołą  Muzyczną Yamaha. Wielu spośród jej uczniów zdobywało nagrody i wyróżnienia na prestiżowym konkursie Młodego Muzyka oraz kontynuowali naukę na wyższych uczelniach muzycznych.

Zajmuje się również realizacją nagrań i produkcją muzyczną.

ALEKSANDRA  MOŃKO ALLEN

Ola Mońko (Aleksandra Mońko-Allen) – pianistka i kompozytorka czerpiąca inspirację z twórczości takich muzyków jak Krzysztof Komeda,Bobby Timmons, McCoy Tyner, Horace Silver, Lee Morgan, John Coltrane czy Art Blakey.

 Wyższe wyksztalcenie zdobyła w Akademii Muzyki Rozrywkowej im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku przy boku muzyków takich jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews. Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu dr Marvy Cooper.  Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory.

    Zdobyła dwukrotnie pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku za utwory I will not fall in love with you i Ocean. W Waszyngtonie współpracowała z muzykami takimi jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams. Zagrała w Tribute to Charlotte Holloman w University of the District of Columbia w USA.

   Po trzynastu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski. Płyta Wherever You are – Gdziekolwiek jesteś Ty – to historia o kimś, kto chce się podzielić z innymi swoją miłością do muzyki, która manifestuje się poprzez dźwięki fortepianu.

www.youtube.com/watch      

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

KATARZYNA  ROGOLIŃSKA

Nauczycielka muzyki i dyrygentka w Zespole Szkół nr 13 w Gdyni od 1993 roku.

profilowe
tankDrum
BEATA  KRZEMIEŃ

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Gdyni.

Rozwój kontynuowała w gdyńskiej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale Rytmiki. Fortepian kończyła pod okiem Julity Książkowskiej. W roku 2010 ukończyła licencjat z Dyrygentury Chóralnej oraz w roku 2012 otrzymała tytuł magistra na kierunku Edukacja Muzyczna i Multimedia w Gdańskiej Akademii Muzycznej . W 2010 roku podjęła pracę w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni. Do największych pedagogicznych osiągnięć zalicza sukcesy swoich uczniów – dwa razy I miejsce oraz liczne wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka.
Jest autorką ogniskowych podręczników do Teorii Muzyki. oraz podręcznika „Pierwsze kroki” opracowanego na pierwszy rok nauki gry na pianinie. Od niedawna uczy również gry na instrumencie o niesamowitym brzmieniu i wdzięcznej nazwie Tank Drum.

EWA TOMASZEWSKA

Doświadczony Pedagog z 34 -letnim stażem pracy. Nauczyciel fortepianu oraz rytmiki.

Ukończyła IV Wydział Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Ukończone liczne kursy i warsztaty doskonalenia zawodowego w zakresie nauczania muzyki i rytmiki , oraz nauki gry na fortepianie m.in.:

– Kurs „Akompaniamentu fortepianowego do piosenek” i „Muzykoterapii”;

– Warsztaty metodą „Dyscyplina bez nakazów”:

– Terapia muzyką klasyczną i ruchem;

– Zaczarowane triki na psotne smyki;

– Musicale na różne uroczystości;

– Sprytne zabawy wychowujące;

– Rytuały dyscyplinujące muzyką świata;

– Fitness terapeutyczny dla dzieci cz,1 i 2;

-Dyscyplinowanie grupy i klasy;

-Terapia muzyką ludową i ruchem

MARZENA SIKAŁA

Skrzypaczka (solistka, kameralistka i muzyk zespołowy), pedagog, z zamiłowania arteterapeutka i chórzystka.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej oraz studia podyplomowe o profilu Arteterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem. Pierwsze doświadczenie nauczania gry na skrzypcach zdobyła w czasie studiów w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Równocześnie grała w orkiestrach Opery i Filharmonii Bałtyckiej, następnie w Teatrze Instrumentalnym jako muzyk-aktor (Lokator, Wejście Gladiatorów) oraz występowała w sztukach i recitalach muzycznych w Teatrze Miejskim w Gdyni (Zwierzenia Koniecznego, O Beri Beri, 10 obrazów Naturalnej Wielkości, Niespodziewany Koniec Lata), w Teatrze Kameralnym w Sopocie (Garbaty Anioł), Teatrze Wybrzeże (Fado). Indywidualna działalność instrumentalna przyniosła doświadczenie grania w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, Vibrasoniq, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami (np. Chutir, ULTRAmaryna, Dominik J. Sebastian, JZTZ, 4 Strings Project). Brała udział w koncertach oraz festiwalach w Polsce i Europie (np. Przystanek Woodstock, Ethnosfera, Dźwięki Północy, Festiwal Mniejszości Narodowych, Kultury Ukraińskiej), w festiwalach aktorskich, nagraniach płytowych w kwartecie smyczkowym (m.in. dla L. Możdżera, K. Durys, B. Bartelik, R. Szałka), musicalach (Okruchy życia, Chłopcy z Placu Broni). 

Od lat prowadzi muzyczną działalność edukacyjną – nauka gry na skrzypcach i fortepianie, rytmika w przedszkolach, występuje w cyklach programów audycji muzycznych (współpraca z Musica Viva i Art2You) oraz organizuje zajęcia arteterapeutyczne – warsztaty, hospicjum.

https://www.youtube.com/marzenasikala

MARTA SZEFKE

Wokalistka bluesowa i jazzowa, kompozytorka,
autorka tekstów, trener wokalu i emisji głosu. 

Absolwentka kierunków Jazz i muzyka estradowa o specjalności Wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Edukacja Muzyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności Edukacja muzyczna, muzyka estradowa i dyrygentura na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła także I stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Aktywny muzyk z doświadczeniem scenicznym oraz studyjnym. Przez kilka lat była wokalistką toruńskiego zespołu bluesowego Tortilla występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych, m.in. Komeda Jazz Festiwal, Toruń Blues Meeting, Galicja Blues Festival, World ART Underground oraz w prestiżowych klubach muzycznych w całym kraju. Ma na swoim koncie wspólne koncerty z legendami polskiej sceny jazzowej – Wojciechem Karolakiem i Markiem Stryszowskim. Od kilku lat tworzy projekty muzyczne pod własnym nazwiskiem. Założycielka i frontmanka trójmiejskiego zespołu Marta Szefke Groove Band, z którym wykonuje własne kompozycje inspirowane stylami blues, rhythm’n’blues, soul, jazz czy funk. Zespół był finalistą prestiżowego konkursu Polish Blues Challenge podczas największego festiwalu bluesowego w Polsce – Suwałki Blues Festiwal. Jako pedagog dba o własny rozwój, podążając za najnowszą wiedzą na temat głosu, poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach czy wykładach. W Ognisku Muzycznym prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego, fortepianu, teorii muzyki oraz prowadzi zespół wokalno-instrumentalny, dla którego aranżuje utwory muzyki rozrywkowej.

https://www.youtube.com/watch?v=pFoVdV8hhQ4

https://www.youtube.com/watch?v=dkNaySpkk2k

https://www.youtube.com/watch?v=i8glwD1qXJo

ILONA  KUPCZYK

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. w Wejherowie. Później kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku, a następnie ukończyła kierunek muzykoterapii w Warszawie.

    Pracowała w Szkole Muzycznej w Gdyni oraz w Ośrodkach kultury. Prowadziła zajęcia muzyczne z maluchami 1-3 lat „Mama i Ja” oraz choreoterapie dla dorosłych „Tańce w Kręgu”. 

   Od wielu lat występuje i śpiewa w chórze, aktualnie w Gdyńskim Chórze Kameralnym. 

  W Ognisku Muzycznym w Gdyni pracuje jako nauczyciel fortepianu, keyboardu, teorii muzyki oraz śpiewu

Ewa Tulińska

Ukończyła Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku na kierunku Edukacja Muzyczna oraz Szkołę Mużyczną II Stopnia również w Słupsku.

Grała w Big Bandzie PAP. Śpiewała również w chórach m.in. Chórze Uniwersytetu Gdańskiego. Uczyła muzyki i rytmiki w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum gdzie prowadziła też chóry szkolne oraz przygotowywała solistów do konkursów. Współpracuje z  Ogniskiem Muzycznym jako nauczyciel fortepianu i keyboardu oraz teorii muzyki z kształceniem słuchu.

KRZYSZTOF  SZABOWSKI 

Trzykrotny stypendysta Prezydenta miasta Gdyni.

Laureat ponad trzydziestu konkursów gitarowych o randze ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Pobierał lekcje u wielu znamienitych pedagogów, profesorów z Polski, jak i z zagranicy (m.in. u prof. Heiki Mätlik z Estonii). Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gdyni. Swoją edukację kontynuował w Szkole muzycznej II st. W Gdańsku – Wrzeszczu. Obecnie jest wychowankiem prof. Emilii Majewskiej (Akademia Muzyczna w Gdańsku). Aktywie uczestniczy w wielu projektach muzycznych. Gra na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej.

KATARZYNA DOLIWA-DOBROWOLSKA

Katarzyna Doliwa-Dobrowolska -skrzypaczka.
Jest absolwentką Szkoły Muzycznej w Gdyni, oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej – specjalność : skrzypce.
Od 15 lat pełni funkcję Kierownika Sekcji Smyczkowej, Gitary i Hardy w Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni, a jej uczniowie osiągają liczne sukcesy na konkursach i kontynuują naukę na wyższych uczelniach  muzycznych.